• Marsa Alam underawter close up
  • Turrimetta Beach - Dawn
  • Power Station
  • Power Station
  • Power Station

Adršpašské skály lákají svou podmanivou krásou návštěvníky z celého světa. Unikátní skalní město nemá v Evropě obdoby. Tisíce pískovcových věží a masivů vytváří divokou scenerii - hluboké a chladné rokle s úzkými průchody střídají slunné plošiny a terasy porostlé podhorskými lesy. Středem skalního města protéká řeka Metuje, která je zde, blízko svého pramene, spíše potokem. Celé území Adršpašských skal je součástí Národní přírodní rezervace Adršpašssko-teplické skály, platí zde tedy přísná pravidla ochrany přírody.

Ski areál Radvanice se rozprostírá v klidné části Radvanic na severní straně Jestřebích hor v nadmořské výšce 550 až 650 metrů. Středisko Radvanice je vhodným zázemí pro rodiny s dětmi a je tvořeno třemi sjezdovkami. Dětská sjezdovka o délce 100 metrů je vhodná pro nejmenší milovníky lyžování. Dále je k dispozici sjezdovka modrá o délce 200 metrů a sjezdovka dominující názvem Dršťkomlat o délce 400 metrů. Přeprava je zajištěna třemi vleky s kapacitou 850 osob za hodinu. Svůj automobil můžete nechat odpočívat na místním parkovišti. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a zasněžovány technickým sněhem. Užívejte si i večerního lyžování na osvětlené sjezdovce. Pro nejmenší je připravena dětská školička a dospělí se naučí také lyžovat a to s profesionály z lyžařské školy. Pro hladové lyžaře je pod vlekem připraven bufet.

Tak Vy ještě neznáte Jestřebí hory

Rádi Vás s nimi seznámíme a při toulkách po nich si je jistě oblíbíte pro krásnou přírodu v každém ročním období a malý turistický ruch. Nejsou zde silnice a do hor tak musíte z výchozích míst putovat pěšky či na kole.
Jestřebí hory je možné přejít za jediný den, ale všem milovníkům přírody doporučujeme pobyt delší. Jestřebí hory tvoří 17 km dlouhý, většinou zalesněný hřeben mezi údolím Petříkovického potoka a Metuje u Hronova. Pohodlně vystoupíte na nejvyšší vrchol Žaltman (740 m). Na vrcholové skalce stojí od roku 1967 železná rozhledna (připomenutá v seriálu o rozhlednách "Rozhlédni se člověče") s panoramatickým výhledem na Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Soví a Javoří hory. Teplicko-adršpašské skály, Broumovské stěny, Úpicko, Hronovsko a při troše štěstí pak můžete spatřit i Orlické hory, Kralický, Sněžník, Zvičinu, Kumburk a Trosky. Krásné vyhlídky jsou pak i z dalších míst hřebenové partie Jestřebích hor.